moisture window

رفع نم و رطوبت

وجود نم و رطوبت در اطراف ما که به علل مختلف نظیر بارش باران ، رطوبت موجود در هوای مناطق شرجی ، ساحلی و مناطق کوهستانی و بارانی ، منشأهای خانگی و داخل ساختمانی رطوبت و غیره می توانند ایجاد شده باشند از مهم ترین علل بروز نم و رطوبت در منازل و ساختمان ها هستند که به همین جهت نیاز به رفع نم و رطوبت با دستگاه از جمله نیازهای مهم ساکنان ساختمان ها به خصوص در مناطق مرطوب می باشد .

بروز نم و رطوبت می تواند مشکلات زیادی رو برای ساکنین و بافت ساختمان ها ایجاد کند .

از مهم ترین این مشکلات می توان به ایجاد لکه های نم بر روی دیوارها و سقف ، ریزش گچ ساختمان ، هجوم مگس ها ، باکتری ها و قارچ های مضر برای سلامتی انسان ، بوی بد و غیره اشاره کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ما و دسترسی به راه های تماس با ما می توانید بر روی یکی از دکمه های زیر کلیک کنید.

تماس با کارشناسان

جهت تماس با کارشناسان ویرا تاسیسات کلیک کنید.

متخصصان ویرا تاسیسات آماده انجام خدمات تشخیص ترکیدگی لوله و رفع نم و روطبت با دستگاه در محل و در کم ترین زمان و مقرون به صرفه ترین هزینه هستند .

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ویرا تاسیسات کلیک کنید.

جهت مشاهده اطلاعات تکمیل تر درباره شرکت ویرا تاسیسات و اهداف و خدمات قایل ارائه توسط کارشناسان ما پیشنهاد می کنیم مطالب بیشتر را در برگه درباره ما بخوانید.

 

درباره ما بیشتر بدانید

علل به وجود آمدن نم و رطوبت :

نم و رطوبت به علل مختلفی می تواند ایجاد شود که پیشگیری از هر کدام از این موارد نیز روش خود را دارد تا نیاز به رفع نم رطوبت به حداقل برسد …

علل ایجاد نم و رطوبت :

در صورتیکه دیوارها ، سقف ، سرویس ها ، حمام ، استخر یا سایر محیط های رطوبت پذیر منزل شما نم زده و نیاز به رفع نم و رطوبت با دستگاه دارید توصیه می کنیم هر چه سریع تر با کارشناسان ویرا تاسیسات تماس بگیرید.

راهکارهای پیشگیری از به وجود آمدن نم و رطوبت :

نشتی و ترکیدگی لوله های منزل خود یا همسایه ها از مهم ترین علل به وجود آمدن نم در دیوارها و سقف می باشند . در چنین مواردی ابتدا باید سریعاً محل نشتی را پیدا کرد و سپس نسبت به رفع آن اقدام کرد.

متخصصین ویرا تاسیسات با استفاده از دستگاه های نشت یاب محل دقیق نشتی یا ترکیدگی لوله را پیدا می کنند و در سریع ترین زمان مشکل را برطرف می کنند.

 • عایق کاری سقف ، دیوارها ، کف حمام و سرویس ها :

در مواردی نیز وجود سوراخ یا نقص در عایق کاری سبب نفوذ آب به دیوارها و پدید آمدن لکه های نم در آن ها می شود . به عنوان مثال اگر سقف ساختمان شما از پوشش ایزوگام (یا قیرگونی) مناسبی برخوردار نباشد هنگام باران ، آب در محل هایی از سقف جمع می شود و امکان دارد از طریق منافذ موجود به درون ساختمان و دیوارها نفوذ کند و سبب وارد آمدن خسارات به ساختمان شود.

 • رطوبت محیط را کاهش دهید :

اگر محیط منزل شما دارای رطوبت زیادی می باشد در طولانی مدت می تواند سبب ایجاد نم و رطوبت در دیوارها شود . تا جای ممکن سعی کنید رطوبت محیط را کاهش دهید:

  • کاهش تعداد دفعات استفاده از دستگاه های مرطوب کننده محیط
  • در صورت امکان از خشک کردن لباس ها در محیط داخلی ساختمان پرهیز کنید و یا سعی کنید لباس ها را با استفاده از روش هایی همانند استفاده از خشک کن ماشین های لباسشویی و باز کردن پنجره ها لباس ها را سریع تر خشک کنید
  • مقداری نمک را درون ظرفی بریزید (حدود ۱ کیلو نمک) و بگذارید در محیط بمانند ، نمک به علت خاصیت جذب بسیار بالای خود رطوبت محیط را ظرف چند روز به خود می کشد و سبب کاهش رطوبت محیط اطراف می شود
  • استفاده از دستگاه های رطوبت گیر به ویژه در مناطق مرطوب و بارانی یا سردسیر
  • روشن کردن هود آشپزخانه هنگام پخت و پز
  • در صورت علاقه مندی به استفاده از گیاهان در محیط خانه سعی کنید از گیاهان ساختمانی استفاده کنید و همچنین از نگهداری تعدادی زیادی گیاه در یک محل پرهیز کنید.
  • و غیره
 • هنگام شستن دیوارها مراقب باشید :

در صورتیکه دیوارهای منزل شما غبار یا دوده گرفته و یا به هر علت دیگری می خواهید آنرا تمیز کنید توصیه می شود از شوینده های مخصوص شستشوی دیوار استفاده کنید و در صورتیکه از آب استفاده می کنید سعی کنید آب زیادی روی دیوارها نریزید و همچنین سعی کنید تعداد دفعات شستشوی دیوارها را کاهش دهید در صورتیکه این موارد را رعایت نکنید امکان زیادی دارد دیوارهای ساختمان شما رطوبت گرفته و سبب از بین رفتن رنگ و ریزش گچ دیوارها شود.

 • رفع مشکلات تاسیسات لوله کشی ساختمان :

در مواردی نیز ممکن است نم و رطوبت موجود ناشی از ایرادات تاسیسات لوله کشی ساختمان باشد.

اشکال در سیستم فاضلاب منازل ، اشکال در کارگذاشتن صحیح روشویی – کفشور – وان – سرویس های فرنگی و سنگ توالت ، نقص در سیستم تخلیه فاضلاب وان حمام – توالت – لباسشویی – سینک ظرفشویی و غیره – از مهم ترین ایرادات تاسیسات لوله کشی ساختمان می باشد .

در چنین مواردی توصیه می کنیم هر چه سریع تر با کارشناسان ویرا تاسیسات جهت انجام تعمیرات لوله کشی ساختمان تماس بگیرید.

سایر خدمات ما :