تشخیص ترکیدگی لوله در تهران

تشخیص ترکیدگی لوله آب و نم دیوار از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که ایجاد مشکلات عدیده ای از قبیل ریزش گچ دیوار، بوی نامطبوع نم دیوار و سقف و .. را باعث می شود. احتمال ترکیدگی و نشتی لوله از جمله مشکلات شایعی است که با وجود توسعه سیستم های لوله کشی مدرن هنوز هم گریبانگیر زندگی شهروندان می باشد. در عصر مدرن، توسعه سیستم های لوله کشی سرویس بهداشتی را متحول کرده و منجر به کاهش بیماریها و راحت تر شدن زندگی شده است. با این حال، مشکلات متعدد و جدیدی را برای مناطق مسکونی ایجاد نموده است. همانطور که می دانید امروزه لوله کشی ساختمان ها مطابق با نقشه های مهندسی بوده و این لوله ها از میان دیوارها، سقف و کف منازل عبور می کنند، همین امر سبب شده است تا تشخیص زود هنگام نشت یا ترکیدگی لوله از اهمیت زیادی برخوردار باشد، زیرا در صورت ترکیدن لوله های آب، همین ترکیدگی می تواند آسیب جدی به ساختمان شما وارد کند. لذا شما می توانید برای جلوگیری از این مشکلات با مجموعه فنی با تجربه “نشت یاب” تماس بگیرید. این مجموعه با داشتن نیروهای مجرب و متخصص با تشخیص ترکیدگی لوله ساختمان شما آن را برطرف می کنند.

 

اهمیت تشخیص ترکیدگی لوله آب

نشتی و ترکیدگی لوله های آب می تواند به یک دردسر بزرگ تبدیل شود. قطع به یقین هر مشکل کوچکی در لوله های آب یا فاضلاب لازم است که به سرعت برطرف شود، چرا که با گذشت زمان این قطره های آب سرگردان می توانند سبب بروز خسارات سنگینی به ساختمان شود که مهمترین آنها شامل مواردی از قبیل:

 • به وجود آمدن نم در سقف، دیوار، سرویس ها و یا حمام
 • ریزش گچ دیوار ها یا در موارد خطرناک ریزش سقف
 • بوی نامطبوع نم دیوار و سقف

گردند. گاهی هزینه های ناشی از تعمیرات لوله ها به دلیل آسیب به دیگر قسمت های بنا بسیار بیشتر می شود. این موضوع را هم نباید فراموش کرد که اگر دیر متوجه نشتی شوید، احتمالا باید هزینه آب بهای بیشتری پرداخت کنید.

نشت دائمی و یا ترکیدگی لوله ها سبب هدر رفت مقادیر زیادی آب شده و این موضوع علاوه بر پرداخت هزینه های اضافی، در این بحران کم آبی اصلا جایز نیست. فارغ از هزینه های پرداختی، از دردسرهای قطعی آب برای تعمیرات لوله ها نیز نمی توان چشم پوشی کرد.

 

 

تشخیص ترکیدگی لوله در تهران

 

علائم هشدار دهنده ای که برای تشخیص ترکیدگی لوله باید به آن توجه کرد

علائم مختلفی وجود دارد که توجه به آنها به شما در تشخیص ترکیدگی لوله ساختمان کمک زیادی خواهد نمود. این علائم عبارتند از:

 • خزش مرطوب روی دیوارها: اگر با گذشت زمان متوجه یک لکه مرطوب بر روی دیوار شدید، باید بدانید که این علامت می تواند بیانگر وجود نشتی یا ترکیدگی لوله در آن منطقه باشد.
 • قبض آب با رقمی بیش از حد معمول: اگر مبلغ قبض آب شما بدون هیچ دلیل منطقی، از اندازه معمولی خود فراتر رفت، متوجه این موضوع باشید که ممکن است در قسمتی از منزل شما لوله‌ها دچار نشتی و ترکیدگی شده‌ باشند.
 • شنیدن صدای چکه آب از لوله های آب ساختمان
 • افت ناگهانی فشار آب در شیرهای آب

پس از مشاهده هر یک از این علائم، توصیه می کنیم هر چه سریعتر اقدام به تشخیص ترکیدگی لوله ها نمایید تا پیش از آنکه دیر شود اقدامات لازمه در این مورد صورت پذیرد.

 

نشت آب داخل ساختمان را چگونه بیابیم؟

برخی ترکیدگی ها و نشت ها به دلیل اینکه لوله ها، در اکثر مواقع در زیر زمین و یا داخل دیوار کار گذاشته می شوند، دور از چشم باقی می مانند و این امکان وجود دارد که برای سال ها شناسایی نشوند و هزینه های بسیاری را برای مالک ساختمان متحمل می شوند. در این مواقع اگر بخت با شما یار باشد، نشتی های لوله خود را با علائمی از قبیل خیس شدن سطوح، تغییر رنگ به رنگ استخوانی، ترک خوردگی و باد کردن رنگ دیوار و .. ، نشان می دهند، افزون بر اینکه اگر لوله در کف تعبیه شده باشد، می تواند باعث لق شدن کفپوش ها و یا خیس شدن کف شود.

در ادامه مطلب قصد داریم به راهکار هایی خانگی جهت یافتن نشت های حاصل از لوله ها، اتصالات و تجهیزات لوله کشی بپردازیم. این اطلاعات می تواند در پیدا کردن نشتی ها بسیار مفید و کارا برای شما واقع شود.

 

نشت یابی کنتور آب

چک کردن کنتور آب یکی از روش های ساده و در عین حال کاربردی جهت تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی لوله های آب منزل است. با کمک این روش به راحتی قادر خواهید بود اغلب نشت های کوچک و بزرگ را شناسایی نموده و در جهت رفع آنها اقدام کنید.

برای شروع لازم است که ابتدا از خاموش بودن تجهیزاتی نظیر کولر، ماشین ظرفشویی یا لباسشویی اطمینان حاصل کرده و تمام شیرهای داخل و خارج ساختمان را ببندید.

سپس باید رقم نوشته شده در کنتور آب را یادداشت کنید و بعد از گذشت زمان (حداقل ۳۰ دقیقه) دوباره به کنتور نگاه بندازید. تغییر عدد کنتور به این معناست که لوله کشی منزل شما دارای نشتی است. این نکته را هم بدانید که این روش فقط می تواند نشتی های عمده و زیاد را نشان دهد و دقت آن چندان بالا نمی باشد.

 

تعمیر ترکیدگی لوله

 

تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله از کف

یکی دیگر از روش های تشخیص ترکیدگی لوله و نشتی، توجه به سرامیک و کفپوش های تعبیه شده در کف ساختمان است. در صورت مشاهده هر گونه لق یا شل شدگی در این سرامیک ها، متوجه این موضوع باشید که ممکن است در این قسمت ترکیدگی لوله رخ داده است ؛ در نتیجه باید هرچه زودتر اقدام به تعویض لوله هایی بکار رفته در این قسمت نمایید.

 

اهمیت تشخیص به موقع ترکیدگی لوله و نم دیوار

با تشخیص به موقع ترکیدگی لوله پیش از بدتر شدن اوضاع اقدام به رفع آن نمایید، چرا که هنگام نفوذ رطوبت به بخش های مختلف ساختمان، به تدریج شاهد تخریب و ترک خوردن سقف و دیوار ها خواهید بود. این شکاف ها و ترک خوردگی ها عموما در سرویس بهداشتی و حمام ساختمان به وجود می آیند. در صورت مشاهده هر یک از علائم ذکر شده، می توانید با تماس با کارشناسان و متخصصین فنی ما، به صورت ۲۴ ساعته از راهنمایی ها و خدمات این مجموعه بهره مند گردید. 

 

خدمات تعمیرات ساختمان و تشخیص ترکیدگی لوله نشت یاب

ویرا تاسیسات با سابقه طولانی همراه با متخصصین حرفه ای در خدمت مشتریان خود می باشد. شما می توانید جهت دریافت بسیاری از خدمات لوله کشی و بازسازی ساختمان نظیر: رفع نم و رطوبت، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ، لوله کشی، تعمیرات لوله کشی ساختمان، نصب و تعمیرات انواع شیرآلات ساختمانی (آشپزخانه ، حمام ، سرویس بهداشتی و غیره)، تعمیرات موتورخانه و بسیاری از خدمات تاسیساتی دیگر
با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.  تیم ویرا تاسیسات با تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه، مرکز نشت را سریعا پیدا کرده و در جهت تعمیر آن اقدام می کنید. 

 

 

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

 

قبول کار تشخیص ترکیدگی لوله در سر تا سر شهر تهران از شمال تا جنوب تهران ، شرق تا غرب

با پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا و کادری مجرب و متخصص

مشاوره تلفنی  همه روزه ( حتی ایام تعطیل )  و بصورت ۲۴ ساعته  

نشت یابی و تعمیر انواع خرابی های تاسیساتی ، کمترین میزان تخریب و خسارت به بنای ساختمان، رفع انواع گرفتگی لوله در ساختمان های مسکونی و تجاری ، کارخانجات و پادگان ها و . . . ،لوله کشی آب شوفاژ وتعمیرات موتور خانه ، رفع نم حمام و توالت و آشپزخانه ‌سالن وقیروگونی سرویسهای ساختمان رفع نم و رطوبت خانه و دیوار ها و …

 

 شرکت خدمات تاسیساتی ویرا تاسیسات

،سال ها تجربه ، کادری متخصص ، به روز ترین دستگاه ها ، بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت

 

1 دیدگاه

 • جعفری

  واقعا میشه با خیالت راحت کار خودمونو به گروه ویرا تاسیسات بسپاریم ،واقعا ممنونم

 • نوشتن دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *