moisture window

رفع نم و رطوبت

تشخیص نم و رطوبت با دستگاه یکی از تکنولوژی هایی است که کمک شایانی در جهت جلوگیری از خسارت های ناشی از ترکیدکی لوله انجام می دهد. یکی از مهم ترین نیازهای ساختمان های فرسوده دانست که از لحاظ ترکیدگی لوله دارای مشکل می باشند. در واقع تشخیص رطوبت می تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد که البته در این خصوص با شما همراه خواهیم بود و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود.

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود تا در ساختمان ها مشکل پیش بیاید، ترکیدگی لوله می باشد. یکی از روش های تشخیص ترکیدگی لوله را می توان نم و رطوبت دانست که البته باید به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی تشخیص داده شده و از این روی باید از افراد حرفه ای و متخصص در این خصوص کمک بخواهید. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا در خصوص چگونگی تشخیص بروز نم و رطوبت با شما صحبت کنیم و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

تشخیص نم و رطوبت با دستگاه به چه صورت انجام می شود؟

برای تشخیص نم و رطوبت در یک ساختمان می توانیم از ابزاری که به این منظور تولید شده اند استفاده داشته باشیم. در واقع دستگاه های نشت یاب در این خصوص به ما کمک خواهند کرد تا بتوانیم نسبت به تشخیص رطوبت اقدام کنیم و در واقع این کار در نهایت به تعمیر ساختمان و سیستم تاسیسات و لوله کشی آن کمک خواهد کرد. در صورتی که سوالی در زمینه تشخیص نم و یا بروز رطوبت داشته باشید می توانید با کارشناسانی که در این خصوص در حال فعالیت می باشند، در ارتباط باشید. اما برای این که بتوانید این تشخیص را به صورت خانگی انجام دهید، بروز مشکلاتی مانند چکه کردن سقف و یا بروز باد کردگی و از بین رفتن گچ و رنگ دیوار و سقف بدون دلیل می تواند نشان دهنده بروز رطوبت باشد.

تشخیص نم و رطوبت

 

چرا تشخیص نم و رطوبت با دستگاه باید توسط کارشناس انجام شود؟

قبل از پاسخ به این سوال که چرا باید تشخیص نم و رطوبت با دستگاه توسط کارشناس انجام شود باید بدانید یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود تا ساختمان ها از لحاظ دوام و کارایی با مشکل مواجه شوند و همچنین امکان بروز حوادث را بیشتر می کند، بروز نم و رطوبت در میان مصالح به کار برده شده می باشد. از این روی باید حتما با یک کارشناس حرفه ای که در این خصوص تجربه لازم را داشته باشد در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید. تشخیص نم و رطوبت یک کار کاملا حرفه ای به شمار می رود و حتما باید با استفاده از تجهیزات حرفه ای و مشخص انجام شود تا در نهایت امکان تشخیص ترکیدگی و نشتی لوله فراهم باشد. در لوله کشی ساختمان بروز این مشکل می تواند باعث هدر رفت بیشتر آب شود و همچنین در بروز مشکلات بیشتر برای ساختمان از هر لحاظ دارای تاثیر می باشد. پس در صورتی که قصد دارید برای تشخیص بروز نم و رطوبت اقدام کنید می توانید با کارشناسانی که در این حوزه در حال فعالیت می باشند در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید.

برای رفع و تشخیص نم دیوار و کف باید چه کار کنیم؟

برای این که به رفع و تشخیص نم دیوار و کف بپردازیم در ابتدای کار باید از لوله کشی مطمئن استفاده کنیم و در صورتی که این مشکل بروز پیدا کرد می توانیم با کارشناسان و متخصصان در ارتباط باشیم و این کار را توسط این افراد انجام دهیم چرا که در نهایت باعث می شود تا عملکرد لوله کشی ساختمان بهبود پیدا کرده و تمامی سیستم مشکل دار خارج شود. تشخیص نم و رطوبت نیز به واسطه دستگاه هایی که در این خصوص در دسترس شما می باشد باعث می شود تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید و در نهایت به شما کمک می کند تا بتوانید در زمینه انتخاب تجهیزات تشخیص نم و رطوبت موفق باشید.

تشخیص نم و رطوبت

آیا خودم می توانم نسبت به رفع مشکل نم و رطوبت اقدام کنم؟

به طور قطع می توان گفت که برای رفع مشکل نم و رطوبت در یک ساختمان می توانیم از افراد حرفه ای و کسانی که در این خصوص تجربه لازم و کافی را دارند استفاده داشته باشیم که این مسئله قطعا برای شما می تواند مفید واقع شود. در صورتی که سوالی در خصوص این مشکل داشته باشید می توانید با کارشناسانی که در این زمینه در حال فعالیت می باشند و به سیستم لوله کشی ساختمان تسلط دارند و در زمینه تشخیص نم و رطوبت اطلاعات کافی را دارند مراجعه کرده و سوالات خود را در این خصوص بپرسید. این کار باعث می شود تا تمامی مراحل به صورت اصولی پیش برود و در نهایت باعث می شود تا بتوانید عملکرد بسیار بهتری را در خصوص تعمیرات داشته باشید.

بهترین روش برای تعمیر لوله کشی ساختمان

برای تعمیر لوله کشی ساختمان می توانید از طریق سایت اینترنتی با کارشناسان این حوزه در ارتباط باشید و نسبت به دریافت اطلاعات لازم در این خصوص اقدام کنید. این شیوه برای کسانی که در شهر تهران بزرگ نیاز به دریافت این خدمات دارند می تواند بسیار مفید واقع شود و شما می توانید از این خدمات به صورت حرفه ای استفاده داشته باشید. در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید نیز می توانید با مشاوران تلفنی در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید.

تشخیص نم با دستگاه

نتیجه گیری نهایی تشخیص نم رطوبت با دستگاه

وجود نم و رطوبت در اطراف ما که به علل مختلف نظیر بارش باران، منشأهای خانگی و داخل ساختمانی رطوبت و غیره می توانند ایجاد شده باشند از مهم ترین علل بروز نم و رطوبت در منازل و ساختمان ها هستند که به همین جهت نیاز به رفع نم و رطوبت با دستگاه از جمله نیازهای مهم ساکنان ساختمان ها به خصوص در مناطق مرطوب می باشد.

بروز نم و رطوبت می تواند مشکلات زیادی رو برای ساکنین و بافت ساختمان ها ایجاد کند. از مهم ترین این مشکلات می توان به ایجاد لکه های نم بر روی دیوارها و سقف ، ریزش گچ ساختمان، هجوم مگس ها، باکتری ها و قارچ های مضر برای سلامتی انسان ، بوی بد و غیره اشاره کرد.

در این مقاله اطلاعاتی را در خصوص تشخیص نم و رطوبت با شما در میان گذاشتیم و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید. تمامی خدمات مربوط به تشخیص نم و رطوبت به صورت حرفه ای ارائه می شود و شما می توانید با استفاده از این خدمات در اسرع وقت و در کوتاه ترین زمان نسبت به دریافت خدمات مربوطه اقدام نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ما و دسترسی به راه های تماس با ما می توانید بر روی یکی از دکمه های زیر کلیک کنید.

تماس با کارشناسان

جهت تماس با کارشناسان ویرا تاسیسات کلیک کنید.

متخصصان ویرا تاسیسات آماده انجام خدمات تشخیص ترکیدگی لوله و رفع نم و روطبت با دستگاه در محل و در کم ترین زمان و مقرون به صرفه ترین هزینه هستند .

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ویرا تاسیسات کلیک کنید.

جهت مشاهده اطلاعات تکمیل تر درباره شرکت ویرا تاسیسات و اهداف و خدمات قایل ارائه توسط کارشناسان ما پیشنهاد می کنیم مطالب بیشتر را در برگه درباره ما بخوانید.

درباره ما بیشتر بدانید

علل به وجود آمدن نم و رطوبت :

نم و رطوبت به علل مختلفی می تواند ایجاد شود که پیشگیری از هر کدام از این موارد نیز روش خود را دارد تا نیاز به رفع نم رطوبت به حداقل برسد …

علل ایجاد نم و رطوبت :

 • تشخیص ترکیدگی لوله
 • بارش باران و جمع شدن آب باران روی سقف
 • عدم عایق کاری و یا عایق کاری نامناسب سقف و دیوارها
 • لوله کشی فرسوده یا اتصالات نامناسب
 • بندکشی نامناسب درز بین کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی ، حمام ، استخر و غیره
 • دستگاه های رطوبت ساز
 • خشک کردن لبا سهای شسته شده در محیط منازل
 • و غیره

در صورتیکه دیوارها ، سقف ، سرویس ها ، حمام ، استخر یا سایر محیط های رطوبت پذیر منزل شما نم زده و نیاز به رفع نم و رطوبت با دستگاه دارید توصیه می کنیم هر چه سریع تر با کارشناسان ویرا تاسیسات تماس بگیرید.

راهکارهای پیشگیری از به وجود آمدن نم و رطوبت :

 • تشخیص ترکیدگی لوله و رفع نشتی :

نشتی و ترکیدگی لوله های منزل خود یا همسایه ها از مهم ترین علل به وجود آمدن نم در دیوارها و سقف می باشند . در چنین مواردی ابتدا باید سریعاً محل نشتی را پیدا کرد و سپس نسبت به رفع آن اقدام کرد.

متخصصین ویرا تاسیسات با استفاده از دستگاه های نشت یاب محل دقیق نشتی یا ترکیدگی لوله را پیدا می کنند و در سریع ترین زمان مشکل را برطرف می کنند.

 • عایق کاری سقف، دیوارها، کف حمام و سرویس ها:

در مواردی نیز وجود سوراخ یا نقص در عایق کاری سبب نفوذ آب به دیوارها و پدید آمدن لکه های نم در آن ها می شود . به عنوان مثال اگر سقف ساختمان شما از پوشش ایزوگام (یا قیرگونی) مناسبی برخوردار نباشد هنگام باران ، آب در محل هایی از سقف جمع می شود و امکان دارد از طریق منافذ موجود به درون ساختمان و دیوارها نفوذ کند و سبب وارد آمدن خسارات به ساختمان شود.

 • رطوبت محیط را کاهش دهید:

اگر محیط منزل شما دارای رطوبت زیادی می باشد در طولانی مدت می تواند سبب ایجاد نم و رطوبت در دیوارها شود . تا جای ممکن سعی کنید رطوبت محیط را کاهش دهید:

  • کاهش تعداد دفعات استفاده از دستگاه های مرطوب کننده محیط
  • در صورت امکان از خشک کردن لباس ها در محیط داخلی ساختمان پرهیز کنید و یا سعی کنید لباس ها را با استفاده از روش هایی همانند استفاده از خشک کن ماشین های لباسشویی و باز کردن پنجره ها لباس ها را سریع تر خشک کنید
  • مقداری نمک را درون ظرفی بریزید (حدود ۱ کیلو نمک) و بگذارید در محیط بمانند، نمک به علت خاصیت جذب بسیار بالای خود رطوبت محیط را ظرف چند روز به خود می کشد و سبب کاهش رطوبت محیط اطراف می شود
  • استفاده از دستگاه های رطوبت گیر به ویژه در مناطق مرطوب و بارانی یا سردسیر
  • روشن کردن هود آشپزخانه هنگام پخت و پز
  • در صورت علاقه مندی به استفاده از گیاهان در محیط خانه سعی کنید از گیاهان ساختمانی استفاده کنید و همچنین از نگهداری تعدادی زیادی گیاه در یک محل پرهیز کنید.
  • و غیره
 • هنگام شستن دیوارها مراقب باشید :

در صورتیکه دیوارهای منزل شما غبار یا دوده گرفته و یا به هر علت دیگری می خواهید آنرا تمیز کنید توصیه می شود از شوینده های مخصوص شستشوی دیوار استفاده کنید و در صورتیکه از آب استفاده می کنید سعی کنید آب زیادی روی دیوارها نریزید و همچنین سعی کنید تعداد دفعات شستشوی دیوارها را کاهش دهید در صورتیکه این موارد را رعایت نکنید امکان زیادی دارد دیوارهای ساختمان شما رطوبت گرفته و سبب از بین رفتن رنگ و ریزش گچ دیوارها شود.

 • رفع مشکلات تاسیسات لوله کشی ساختمان :

در مواردی نیز ممکن است نم و رطوبت موجود ناشی از ایرادات تاسیسات لوله کشی ساختمان باشد.

اشکال در سیستم فاضلاب منازل ، اشکال در کارگذاشتن صحیح روشویی – کفشور – وان – سرویس های فرنگی و سنگ توالت ، نقص در سیستم تخلیه فاضلاب وان حمام – توالت – لباسشویی – سینک ظرفشویی و غیره – از مهم ترین ایرادات تاسیسات لوله کشی ساختمان می باشد .

در چنین مواردی توصیه می کنیم هر چه سریع تر با کارشناسان ویرا تاسیسات جهت انجام تعمیرات لوله کشی ساختمان تماس بگیرید.

سایر خدمات ما :

 • تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
 • نشت یابی لوله
 • نشت یابی لوله با دستگاه
 • تشخیص ترکیدگی لوله بدون تخریب
 • لوله کشی آب سرد و آب گرم
 • تعمیرات لوله کشی ساختمان
 • نصب ، تعمیر و تعویض انواع شیرآلات ساختمانی
 • تشخیص نم و رطوبت با دستگاه
 • رفع نم و رطوبت با دستگاه
 • نصب ، تعویض و تبدیل انواع سرویس های سنتی به فرنگی و بالعکس
 • نصب ، تعویض و سرویس انواع وان حمام و لوله کشی وان
 • رفع گرفتگی لوله با دستگاه فنرزنی
 • رفع گرفتگی لوله با دستگاه کمپرس هوا
 • جرم گیری لوله های گرفته شده
 • تشخیص علت و برطرف کردن بوی بد فاضلاب
 • نصب ، تعمیر و هواگیری شوفاژ